Projektové oddělení
Aktuality
Obměna členů panelů GA ČR
S ohledem na končící funkční období velké části současných hodnotitelů, hledá GA ČR vynikající vědce a vědkyně, kteří by v hodnotících panelech působili od dubna 2025. Přihlásit se je možné do 16. prosince 2024 prostřednictvím formuláře ZDE. Detailnější informace, vč. požadavků, povinností, ale i dalších informací naleznete na stránce Obměna členů panelů: Hledáme nové hodnotitele do všech panelů – Grantová agentura České republiky.
Aktuálně vypsané soutěže
Naše univerzita podporuje program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě, který oceňuje talentované vědkyně v oblasti přírodních věd, inženýrství a matematiky. Tento prestižní program má za cíl zviditelnit vědkyně, které přinášejí inovace a důležité objevy v různých oborech.
Celkem 600 000 Kč bude opět rozděleno mezi tři talentované vědkyně, které se mohou do programu hlásit od 1. října 2024 do 31. prosince 2024 na www.prozenyvevede.cz.
Porota složená z odborníků Akademie věd ČR letos opět vybere tři výjimečné vědkyně, které kromě finanční odměny 200 000 Kč získají i mediální podporu pro svou práci. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny v červnu 2025.
Pro více informací sledujte web: https://www.loreal.com/cs-cz/czech-republic/news/commitments/fwis-cz/
Podklady k uskutečněným soutěžím
Ministerstvo zemědělství vyhlásilo 2. veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích pro rok 2024 Programu ZEMĚ II.
Podprogram II – Podpora státní politiky v agrárním sektoru ve výzkumu, vývoji a inovacích s počátkem řešení projektů v roce 2025. Vyhlášená témata představují zaměření jednotlivých projektů, jejichž výsledky budou sloužit k podpoře státní správy v oblasti cirkulární ekonomiky, digitalizace, smart a precizního zemědělství, ochrany přírodních zdrojů a snížení množství užívaných pesticidů, průmyslových hnojiv a antibiotik.
Výzkumné potřeby a klíčové oblasti:
1. Bioekonomika,
2. Smart zemědělství,
3. Globální změny v biosféře.
Uchazeči:
· výzkumné organizace,
· právnická i fyzická osoba, která vykonává hospodářskou činnost, prokáže schopnost projekt spolufinancovat z neveřejných zdrojů,
· organizační složka státu, nebo organizační jednotka ministerstva a jimi zřízené příspěvkové organizace.
Každý uchazeč prokazuje svoji způsobilost samostatně – odesílá se přes datovou schránku.
Termín odevzdání Průvodního listu projektu (přílohou) k navrhovaným projektům NAZV ZEMĚ II je za AF stanoven na 28. května 2024 do 8 hod.
Termín odevzdání „Potvrzení podání elektronického návrhu projektu“, vygenerovaných aplikací ISTA, je za AF stanoven na 4. června 2024 do 8 hod., a to na mail: sylvie.ondrusikova@mendelu.cz.
Informace k vykazování nepřímých nákladů (režie):
Dle Metodického pokynu kvestora 4/2024 Metodika stanovení procentního podílu nepřímých nákladů pro rok 2024 (znění účinné od 8. 4. 2024) je poměr ZNN/PN stanoven ve výši 31,23 %. V návrhu projektu proto prosím vykazujete nepřímé náklady metodou „flat rate“ ve výši 25 %, dle Všeobecných podmínek pro realizaci projektů TA ČR PpŽ2.
Délka řešení projektu: 24-36 měsíců.
Začátek řešení projektu: 1. 1. 2025.
Předpokládaná finanční alokace na 2. veřejnou soutěž Programu ZEMĚ II je 270 mil. Kč.
Nejvyšší povolená intenzita podpory pro výzkumné organizace na jeden projekt může být až 100 %.
Více informací naleznete v Zadávací dokumentaci nebo na webových stránkách poskytovatele. Návrh projektu se podává prostřednictvím ISTA (SISTA) v českém nebo slovenském jazyce.
Semináře:
1. V souvislosti s vyhlášením soutěže proběhne informační seminář MZe NAZV, a to 16. 5. 2024 od 10:00 online prostřednictvím MS Teams. Na seminář je nutné se registrovat.
2. Současně si Vás dovolujeme pozvat na seminář pořádaný PO REK MENDELU, který se uskuteční také online, a to v termínu 2. 5. 2024 od 10:00 hod. Přihlásit se můžete na kurzy.mendelu.cz, před kurzem bude účastníkům zaslán odkaz k připojení.
TA ČR vyhlásila ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí první veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací v oblasti životního prostředí, ochrany klimatu a udržitelného rozvoje – Prostředí pro život 2, a tímto si Vám dovoluji zaslat informace k její organizaci v rámci AF MENDELU, a zároveň stručné informace výzvy ze Zadávací dokumentace.
Termín odevzdání Průvodního listu projektu k navrhovaným projektům TA ČR Prostředí pro život 2 je za AF stanoven na 3. 6. 2024 do 8 hod.
Termín odevzdání „Potvrzení podání elektronického návrhu projektu“, vygenerovaných aplikací ISTA, je za AF stanoven na 11. 6. 2024 do 8 hod., a to na mail: sylvie.ondrusikova@mendelu.cz.
Informace k vykazování nepřímých nákladů (režie):
Dle Metodického pokynu kvestora 4/2024 Metodika stanovení procentního podílu nepřímých nákladů pro rok 2024 (znění účinné od 8. 4. 2024) je poměr ZNN/PN stanoven ve výši 31,23 %. V návrhu projektu proto prosím vykazujete nepřímé náklady metodou „flat rate“ ve výši 25 %, dle Všeobecných podmínek pro realizaci projektů TA ČR PpŽ2.
Soutěž je vyhlášena ve dvou podprogramech:
Specifické zaměření veřejné soutěže a jednotlivých podprogramů určují tzv. prioritní výzkumné cíle. Každý návrh projektu musí naplnit jeden z prioritních výzkumných cílů.
Podprogram 1 – Inovace a operativní výzkum ve veřejném zájmu
PP1 je orientován na řešení témat s místními, regionálními a celospolečenskými dopady, jejichž výsledky budou využitelné zejména ve veřejné správě (digitalizace jako nástroj inovací, eGovernment, optimalizace regulatorních rámců, snižování administrativní zátěže z ochrany životního prostředí a klimatu).
V rámci PP 1 je povinnost mít v návrhu projektu jednoho aplikačního garanta z níže uvedeného seznamu:
· Agentura ochrany přírody a krajiny ČR;
· Česká inspekce životního prostředí;
· Ministerstvo životního prostředí;
· Správa Národního parku České Švýcarsko;
· Správa Národního parku Podyjí.
Uchazeč si nejprve zvolí jeden Prioritní výzkumný cíl, dle zaměření návrhu projektu, a tím je zároveň určena i kontaktní osoba, na kterou se uchazeč obrátí se svou žádosti o aplikační „garantství“. !!! Žádosti o „garanství“ je nutné k příslušné kontaktní osobě zaslat do 22. května 2024, po tomto termínu již není možné garantovat jejich vyřízení.
Podprogram 2 – Nová řešení pro ekonomiku, životní prostředí a společnost
PP2 je zaměřen na nové postupy, technologie, služby a obecně nová řešení s vysokým potenciálem pro rychlé uplatnění ve společenské, ekonomické a environmentální praxi včetně ochrany klimatu.
Uplatnitelnost výstupů/výsledků v návrhu projektu prokázat následovně:
· plánované výstupy/výsledky návrhu projektu má zájem konkrétní subjekt (může jím být např. podnik, jiný soukromoprávní subjekt nebo subjekt veřejné správy);
· projevený zájem subjektu je navázán na konkrétní výstupy/výsledky popsané v návrhu projektu;
· součástí aplikování výstupů/výsledků je i příslib spolupráce jakéhokoliv subjektu při zavádění výstupu/výsledku do praxe (např. příslib pilotního testování, certifikace, poskytnutí součinnosti).
· aplikování výstupů/výsledků se v ISTA popisuje v kapitole 3. PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU / Věcné zaměření v poli Uplatnění výstupů/výsledků.
Uchazeči (výzkumné organizace, podniky, organizační složky státu) se mohou hlásit buď samostatně, nebo jako uchazeči společného návrhu projektu.
Začátek řešení projektu: nejdříve leden 2025 a nejpozději březen 2025.
Délka řešení projektu: PP1 12–36 měsíců; PP2 12–48 měsíců.
Nejzazší termín ukončení řešení projektu: PP1 únor 2028; PP2 únor 2029.
Maximální výše podpory na jeden projekt: PP1 12 mil. Kč; PP2 15 mil. Kč.
Předpokládaná alokace na veřejnou soutěž: PP1 300 mil. Kč; PP2 150 mil. Kč.
Maximální intenzita podpory na jeden projekt: PP1 85 %; PP2 75 %.
Semináře:
1. Pro uchazeče 1. veřejné soutěže programu Prostředí pro život 2 bude TA ČR pořádat online informační webinář, který proběhne 7. 5. 2024 od 14:00 hod. Webinář budete moci sledovat v živém přenosu na YouTube (bez nutnosti instalace a přihlášení).
2. MENDELU PO REK pro navrhovatele pořádá seminář prostřednictvím MS TEAMS, který proběhne ve čtvrtek 9. 5. 2024 od 10:00 hod., přihlásit se můžete na kurzy.mendelu.cz, před kurzem bude účastníkům zaslán odkaz k připojení.
Ministerstvo zemědělství vypsalo veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích na období 2024 – 2032 „NAZV Program ZEMĚ II“.
Pro účely dosažení cílů a jejich naplnění je Program rozdělen do dvou podprogramů:
Podprogram I – podpora inovativního zemědělství a lesnictví prostřednictvím pokročilých postupů a technologií.
Klíčové oblasti:
- Bioekonomika,
- Smart zemědělství,
- Globální změny v biosféře.
Podpora pro tento podprogram je vedle 3 klíčových oblastí také rozdělena do 11 výzkumných směrů. Příjemcem podpory budou výzkumné organizace a v roli dalšího účastníka musí být minimálně jeden podnik. Zvýhodněny budou návrhy projektů v případě, že se na jejich realizaci podílí začínající výzkumní pracovníci např. studenti Ph.D. studia a/nebo absolventi Ph.D. studia do tří let po jeho ukončení.
Maximální délka řešení projektu: 58 měsíců (nejzazší termín zahájení řešení projektů je 31. 5. 2024).
Podprogram II – podpora státní politiky v agrárním sektoru.
Projekty by měly mít charakter aplikovaného výzkumu s cílem zisku nových poznatků uplatnitelných v praxi.
Klíčové oblasti:
- Zemědělství,
- Potravinářství,
- Lesní a vodní hospodářství,
- Ochrany zemědělského půdního fondu.
Příjemcem podpory budou výzkumné organizace a v roli dalšího účastníka mohou být jiné výzkumné organizace a/nebo i podniky.
Maximální délka řešení projektu: 34 měsíců (nejzazší termín zahájení řešení projektů je 31. 5. 2024).
Nejvyšší povolená intenzita podpory pro výzkumné organizace na jeden projekt může být až 100 %. Předpokládaná finanční alokace na 1. veřejnou soutěž Programu ZEMĚ II je 740 mil. Kč (Podprogram I) a 260 mil. Kč (Podprogram II).
Návrh projektu se podává prostřednictvím ISTA.
Deadline: 26. července 2023.
TA ČR, ve spolupráci s MŽP ČR, vyhlásila 7. veřejnou soutěž na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v programu „Prostředí pro život“.
Veřejná soutěž je vyhlášena ve dvou podprogramech:
Podprogram 1 – Operativní výzkum ve veřejném zájmu
PP1 je zaměřený zejména na odbornou podporu výkonu veřejné správy v oblasti životního prostředí. Přínosem návrhů projektů má být zjednodušení, zkvalitnění a zefektivnění veřejné správy a zkvalitnění řízení a regulací v oblasti životního prostředí. Očekáváme návrhy projektů, které budou vycházet z potřeb veřejné správy v oblasti životního prostředí, nebo nabídnou takové výsledky, které bude veřejná správa využívat zejména při tvorbě či plnění strategických a koncepčních dokumentů.
V PP1 je povinnost mít jednoho aplikačního garanta ze seznamu uvedeném v příloze č. 1 – Prioritní výzkumné cíle a příloha č. 3 Aplikační garant → žádosti na příslušné aplikační garanty nutno zaslat do 24. 8. 2023!
Podprogram 2 – Ekoinovace, technologie a postupy pro ochranu životního prostředí
Prvním dílčím cílem PP2 je podpořit ekoinovace a technologie a techniky v technické ochraně životního prostředí, přenos technologií, zkušeností a znalostní báze z výzkumných organizací do podniků, zejména malých a středních firem. Druhým dílčím cílem je zajistit postupy pro minimalizaci rizik plynoucích z nedostatečné kvality životního prostředí pro zdraví lidí, jejich prostředí a přírodu.
O plánované výstupy/výsledky návrhu projektu v PP2 by měl mít zájem konkrétní subjekt (může jím být např. podnik, jiný soukromoprávní subjekt nebo subjekt veřejné správy).
Uchazečem mohou být (hlavní uchazeč, další účastníci):
- výzkumná organizace;
- podnik – malý, střední, velký;
- ostatní uchazeči povoleni zadávací dokumentací – tento typ může zvolit pouze uchazeč s právní formou organizační složky státu.
Více informací naleznete v Zadávací dokumentaci nebo na webových stránkách poskytovatele.
Návrh projektu se podává prostřednictvím ISTA v českém nebo slovenském jazyce.
Financování:
Maximální výše podpory na jeden projekt: PP1 15 mil. Kč; PP2 15 mil. Kč
Maximální intenzita podpory na jeden projekt: PP1 85 %; PP2 80 %
Termíny:
Soutěžní lhůta: 13. 7. 2023 – 13. 9. 2023
Délka realizace: PP1 12 – 33 měsíců; PP2 12 – 27 měsíců
Začátek realizace: nejdříve duben 2024 a nejpozději červen 2024
Technologická agentura České republiky vyhlásila dne 13. září 2023 první veřejnou soutěž v Programu na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 2, která je zaměřena na naplnění vize transformace a modernizace energetického sektoru v souladu se schválenými strategickými materiály.
Veřejná soutěž je vyhlášena ve třech podprogramech:
Podprogram 1 – Výzkum ve veřejném zájmu
PP1 je zaměřen na témata zohledňující základní a provázané trendy v energetice, kterými jsou dekarbonizace, decentralizace, digitalizace a demokratizace, a to z pohledu veřejného zájmu. Budou rovněž akcentovat mezioborové technické oblasti, tj. interakce a propojení energetiky s ostatními sektory.
Jelikož se v PP1 jedná o výzkum spojený s veřejnou správou a je nutné prokázat, že ta má o výstup/výsledek zájem, je povinností zajistit aplikačního garanta ze seznamu uvedeném v příloze č. 1 – Prioritní výzkumné cíle a v příloze č. 2 – Aplikační garant – podprogram 1.
Aplikační garant se zapojuje do přípravy návrhu projektu, v průběhu realizace projektu i při následné implementaci výstupů/výsledků v praxi.
Podprogram 2 – Energetické technologie pro konkurenceschopnost
PP2 je zaměřen na přípravu technologií a řešení s rychlým uplatněním v praxi. Podpořené technologie a technologická řešení by měla přispívat k plnění klimaticko-energetických a environmentálních cílů ČR, především v krátkodobém a střednědobém horizontu.
V PP2 musí být minimálně jeden z uchazečů (hlavní uchazeč či další účastník) podnik, který výstupy/výsledky projektu uplatní v praxi.
Podprogram 3 – Technologie k zajištění dlouhodobé udržitelnosti energetiky
PP3 je zaměřen na podporu projektů připravující technologie a řešení, které se v době podání návrhu projektu nacházejí v nižším stupni technologické připravenosti (obvykle na škále TRL 3 až 5). U těchto projektů se neočekává rychlá uplatnitelnost v praxi, naopak projekty mají podpořit nová řešení v průmyslových inovacích, která mohou (např.) naplnit klimaticko-energetické a environmentální cíle České republiky či podpořit energetickou bezpečnost, a to ve střednědobém až dlouhodobém horizontu.
Volba prioritních výzkumných cílů v 1. veřejné soutěži programu THÉTA 2 není pro uchazeče povinná, nicméně je za soulad návrhu projektu (v podprogramu 1 a 3) s nimi možné získat body navíc. Bonifikační kritéria jsou uvedena v kapitole 6.4 zadávací dokumentace.
Uchazečem mohou být (hlavní uchazeč, další účastníci):
- výzkumná organizace,
- podnik (malý, střední, velký).
Více informací naleznete v Zadávací dokumentaci nebo na webových stránkách poskytovatele.
Návrh projektu se podává prostřednictvím ISTA (SISTA) v českém nebo slovenském jazyce.
Financování:
Maximální výše podpory na projekt: PP1: 10 mil. Kč, PP2 a PP3: není stanoveno.
Maximální intenzita podpory na projekt: PP1: 90 %, PP2: 60 %, PP3: 85 %.
Termíny:
Soutěžní lhůta: 19. 9. 2023 – 27. 10. 2023
Délka řešení projektu:
- PP1 12 – 48 měsíců,
- PP2 12 – 48 měsíců,
- PP3 36 – 90 měsíců.
Začátek řešení projektu: květen – červenec 2024.
Nejzazší termín ukončení řešení projektu: prosinec 2031.
Technologická agentura České republiky ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu vyhlásila dne 5. 10. 2023 11. veřejnou soutěž v Programu na podporu průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje TREND Podprogram 2 „Nováčci“, která je zaměřena na nastartování vlastních výzkumných a vývojových aktivit u podniků, které doposud nerealizovaly na pravidelné bázi vlastní výzkum a vývoj (dále jen VaV) aktivity ani nákup VaV služeb od výzkumných organizací.
Hlavním cílem programu je zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti podniků, především rozšířením jejich trhů v zahraničí, pronikáním na trhy nové či posunem výše v globálních hodnotových řetězcích.
Každý uchazeč (hlavní uchazeč, další účastníci) musí pro určení maximální intenzity podpory zvolit jeden z následujících typů uchazeče:
- výzkumná organizace;
- podnik – malý, střední, velký.
Hlavním uchazečem – může být pouze podnik:
- který v posledních pěti letech nečerpal přímou či nepřímou veřejnou podporu na výzkum a vývoj (dále jen “VaV”) v úhrnu nad 1 mil. Kč, dle specifikace níže (toto musí hlavní uchazeč prokázat čestným prohlášením za hlavního uchazeče jako další součást prokázání způsobilosti);
- být pouze podnik, který má sídlo, provozovnu nebo pobočku v České republice;
- musí projekt řešit ve spolupráci s minimálně jednou výzkumnou organizací, která se na nákladech projektu podílí za celou dobu řešení minimálně 10 %;
- může podat pouze jeden návrh projektu v roli hlavního uchazeče.
Více informací naleznete v Zadávací dokumentaci nebo na webových stránkách poskytovatele. Návrh projektu se podává prostřednictvím ISTA (SISTA) v českém nebo slovenském jazyce.
Financování:
Maximální výše podpory na projekt: 15 mil. Kč.
Maximální intenzita podpory na projekt: 80 % (VO musí nést alespoň 10 % způsobilých nákladů).
Termíny:
Soutěžní lhůta: 5. 10. 2023 – 22. 11. 2023.
Vyhlášení výsledků: nejpozději 31. 5. 2024.
Délka řešení projektu: 12 – 42 měsíců.
Začátek řešení projektu: červen 2024 – srpen 2024.
Nejzazší termín ukončení řešení projektu: prosinec 2027.
Seminář:
Pro uchazeče 11. veřejné soutěže programu TREND bude TA ČR pořádat online informační webinář, který proběhne 11. října 2023 od 10:00 hodin. Webinář budete moci sledovat v živém přenosu v aplikaci YouTube (bez nutnosti instalace, registrace). Odkaz na připojení ZDE.
- Dvoukolová soutěž o doplňková talentová stipendia pro studenty doktorských studijních programů v rámci MENDELU.
- Dealine: 31. 1. 2024 ve 12:00.
- Více informací o soutěži.
Grantová agentura České republiky vyhlásila soutěže pro rok 2025:
- Standardní projekty,
- EXPRO,
- JUNIOR STAR,
- POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP (PIF) – INCOMING,
- POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP (PIF) – OUTGOING,
- Mezinárodní-bilaterální projekty,
- Mezinárodní Lead Agency projekty.
Důležité:
- Jedna osoba může v rámci všech veřejných soutěží vyhlašovaných GA ČR v daném kalendářním roce s počátkem řešení v roce 2025 (s výjimkou uvedenou níže) a v rámci všech výzev, na kterých se GA ČR podílí, s počátkem řešení v roce 2025 podat maximálně dva návrhy projektů, a to jeden v roli navrhovatele a druhý v roli spolunavrhovatele.
- Výjimku tvoří čtyři veřejné soutěže na podporu projektů EXPRO, JUNIOR STAR, a POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP (INCOMING i OUTGOING), do kterých si navrhovatel může podat návrh nezávisle na ostatních soutěžích a výzvách. To znamená, že osoba, která si podá návrh projektu EXPRO, JUNIOR STAR nebo projektu POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP v roli navrhovatele nebo spolunavrhovatele, si může podat ještě nejvýše dva další návrhy projektů, a to jeden v roli navrhovatele a druhý v roli spolunavrhovatele. Jedna osoba si přitom může podat buď pouze jeden návrh projektu JUNIOR STAR v roli navrhovatele, nebo pouze jeden návrh projektu POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP v roli navrhovatele, nebo pouze jeden návrh projektu EXPRO buď v roli navrhovatele, nebo v roli spolunavrhovatele. Pokud navrhovatel projektu JUNIOR STAR uspěje ve více veřejných soutěžích / výzvách, může řešit buď pouze tento projekt JUNIOR STAR, nebo nejvýše dva další jiné projekty současně (jeden v roli řešitele a druhý v roli spoluřešitele). Pokud navrhovatel projektu POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP uspěje ve více veřejných soutěžích / výzvách, může řešit buď pouze tento projekt POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP, nebo nejvýše dva další jiné projekty současně (jeden v roli řešitele a druhý v roli spoluřešitele). Pokud navrhovatel nebo spolunavrhovatel projektu EXPRO uspěje ve více veřejných soutěžích / výzvách, může řešit buď pouze tento projekt EXPRO, nebo nejvýše dva další jiné projekty současně (jeden v roli řešitele a druhý v roli spoluřešitele).
Seminář:
GA ČR pořádá informační seminář
6. 3. 2024, 9:30 – Masarykova univerzita (MUNI) — Místnost 300, 3. patro, Komenského náměstí 220/2, Brno; o možnost online účasti – registrace.
Podrobnější informace dle typu výzvy, naleznete v příloze, popřípadě na stránkách GA ČR.
Návrhy projektů se vyplňují v aplikaci GRIS.
Soutěžní lhůta:
9. 2. 2024 – 3. 4. 2024.
Technologická agentura České republiky vyhlásila 7. veřejnou soutěž TA ČR SIGMA DC2 Začínající výzkumníci/výzkumnice, jejíž cílem je zvýšit zapojení začínajících výzkumníků/výzkumnic a vyrovnávat příležitosti pro ženy a muže v konkurenci aplikovaného výzkumu, a je tedy zaměřena na podporu spolupráce začínajících výzkumníků a výzkumnic při řešení konkrétních projektů přímo se subjekty z aplikační praxe.
Specifické podmínky pro tuto veřejnou soutěž:
- Řešitelský tým se skládá ze začínajících výzkumníků/výzkumnic, popřípadě mentora:
- Začínající výzkumník/výzkumnice (hl. řešitel, další řešitel, člen řešitelského týmu): osoby do 35 let (včetně) nebo studenti bakalářského, magisterského, doktorského studia nebo absolventi, pokud od prvního řádného ukončení nejvyššího stupně studia uběhlo max. 5 let.
- Mentor (tato role nemusí být v návrhu projektu zastoupena).
- Minimálně jeden podnik (malý, střední, velký) a minimálně jedna výzkumná organizace.
- Čtyři výzkumná témata:
1. Telemedicína;
2. AI a udržitelná mobilita;
3. Výrobní technologie a materiály;
4. Komunitní energetika a její systémy řízení, ukládání energie v malém měřítku.
- Každý začínající výzkumník/výzkumnice (v roli hlavní řešitel/další řešitel/člen řešitelského týmu) může být klíčovou osobou maximálně ve dvou podaných návrzích projektů v této veřejné soutěži.
V této veřejné soutěži může TA ČR podporovat pouze návrhy projektů, kde se předpokládá uplatnění výstupů/výsledků do praxe. V každém návrhu projektu musí být zvolen minimálně jeden hlavní výstup/výsledek.
Uchazečem mohou být (hlavní uchazeč, další účastníci):
- výzkumná organizace,
- podnik (malý, střední, velký).
Více informací naleznete v Zadávací dokumentaci nebo na webových stránkách poskytovatele.
Návrh projektu se podává prostřednictvím ISTA (SISTA) v českém nebo slovenském jazyce.
Financování:
Maximální výše podpory na projekt: 5 mil Kč.
Maximální intenzita podpory na projekt: 85 %.
Termíny:
Soutěžní lhůta: 8. 2. 2024 – 27. 3. 2024.
Délka řešení projektu: 12 – 24 měsíců.
Začátek řešení projektu: listopad 2024 – leden 2025.
Nejzazší termín ukončení řešení projektu: prosinec 2026.
Semináře:
- TA ČR pořádá online informační webinář, který proběhne 13. února 2024 od 10:00.
- Webinář budete moci sledovat v živém přenosu v aplikaci YouTube (bez nutnosti instalace, registrace).
- Projektové oddělení MENDELU pořádá seminář, který proběhne 19. 2. 2024 od 9:00, a to v Zasedací místnosti PO REK (A04):
- Na seminář bude navazovat i praktický workshop k práci se systémem ISTA.
- Předpokládaná délka trvání cca 2,5 hod.
- Více informací a registrační formulář.
Harmonogram projektových výzev
Newsletter VaV MENDELU
Informace o vyhlášených a plánovaných výzvách napříč univerzitou.
Zajímá vás více?
Kontakty
(zastupující u agendy mezinárodních projektů)
(zastupující u agendy národních projektů)
(zastupující u agendy IGA AF)