Vánoční jarmark století pořádaný Agronomickou fakultou slavil opět úspěch

30. 11. 2019
V sobotu 30. 11. 2019 se v areálu univerzity sešlo přes 6 tisíc návštěvníků.

Vánoční jarmark byl poslední akcí roku 2019, roku oslav stoletého jubilea Agronomické fakulty a Mendelovy univerzity. Podobně jako o Velikonocích jsme se setkali v areálu univerzity na tradičním farmářškém trhu, kde jsme dali příležitost studentům a absolventům Mendelovy univerzity a oslovili jsme také výrobce, kteří kladou důraz na kvalitu svých výrobků a získali ocenění za svou produkci. Prodávali u nás výrobci, kteří získali ocenění Regionální potravina, Chuť jižní Moravy, Regionální produkt nebo například medaile z mezinárodní soutěže marmelád v Anglii The World’s Original Dalemain Marmalade Awards.

Prodejní stánky byly doplněny o vědecká stanoviště s ukázkami chemických pokusů, s kompostérem nebo ukázkami erozní činnosti. Nechyběly ani tvořivé dílničky pro nejmenší návštěvníky.

Vánoční atmosféru plnou vábivých chutí a vůní dotvářel pestrý program na pódiu – folklórní tance a písně střídali odborníci z Agronomické fakulty se svými poutavými přednáškami a na závěr dopoledního bloku nás potěšily svým bezchybným zpěvem talentované malé zpěvačky s vánočními písničkami. V odpoledních hodinách pak přednesli své zdravice pan děkan a jeho významní hosté. Následovalo hudební překvapení organizačního „týmu století“, poté vystoupila začínající zpěvačka Magdalena a celý program zakončila brněnský kapela Baobab.

Předvánočním jarmarkem plným adventní atmosféry jsme zakončili jsme náš jedinečný rok 2019.

Další informace naleznete na stránkách toleti.cz

Pokud jste na akci chyběli nebo si chcete připomenout jarmareční atmosféru, podívejte se na naši fotogalerii:

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=1522)}