Studentská konference představí kosmické aktivity brněnských univerzit

25. 4. 2024

Kosmické aktivity, experimenty i techniku představí v pátek 26. dubna studentská konference Brno Space Student Conference 2024. Akci společně organizují Mendelova univerzita v Brně, Masarykova univerzita a Vysoké učení technické v Brně. V rámci programu studující představí například možnosti využití družicových dat k identifikaci invazivních rostlin, výzkum v oblasti využití mikrořas ve vesmíru nebo vývoj CubeSatu.

Cílem Brno Space Student Conference 2024 je vytvořit a rozvíjet platformu pro vzájemné setkávání, poznávání a spolupráci nejen univerzitních studentských týmů, ale také mezi nimi a komerčním sektorem a dalšími partnery, kteří kosmické aplikace v různých podobách využívají,“ uvedli v pozvánce organizátoři akce Hana Pokorná (MUNI), Tomáš Götthans (VUT) a Libor Lenža (MENDELU).

Konference cílí nejenom na studující napříč programy, ale také na výzkumné pracovnice a pracovníky nebo zájemce z řad komerční sféry. V rámci programu představí své projekty téměř dvacítka studentek a studentů z MENDELU, MUNI a VUT. Novinky v oblasti přiblíží také výzkumníci z pořádajících institucí a prostor k prezentaci dostanou i vybrané společnosti.

„Součástí akce bude také možnost vzájemného setkávání, diskusí a navazování spolupráce. Chceme představit aktuální i připravované projekty, jak v oblasti kosmické techniky a technologií, tak i výzkumu,“ doplnili organizátoři.

Letošní ročník studentské konference se uskuteční na půdě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity na ulici Kotlářské v Brně. Program je naplánovaný od 9 do 15 hodin.

Kontakt pro bližší informace: Ing. Libor Lenža, Ph.D., 777 696 694, libor.lenza@mendelu.cz, Ústav chemie a biochemie AF MENDELU