První promítání filmu v aule

4. 4. 2017
V úterý 4.4. 2017 od 19h se v aule uskutečnilo první promítání filmu s následnou diskusí s odborníky v rámci festivalu Země na talíři.

V rámci filmového festivalu Země na Talíři proběhlo promítání filmu Nechte si chutnat (Enjoy your meal, 89 min.)  s následnou diskusí s odborníky z MENDELU.

Pozvání do odborné komise přijali:

Prof. MVDr. Ing. Tomáš Komprda, Ph.D.

Prof. Ing. Zdeněk Žalud, Ph.D.

Doc. Ing. Pavel Ryant, PhD.

Telegraficky z FB:

V téměř zaplněné aule Mendelovy univerzity v Brně jsme včera „snad“ rozběhli novou kulturní akci, která na naší univerzitě chyběla. V rámci filmového festivalu Země na talíři jsme pouštěli film „Enjoy your meal“, po kterém proběhla více než hodinová diskuse s odborníky……..Z dotazů máme jasno – příští téma: „GMO“. Chystejte si dotazy a pište náměty do komentářů! ……..COMING SOON (co třeba 25.4. a o už od 18h ?)

Promítání filmu s následnou diskusí

akci zahájil pan děkan doc. Ryant

Promítání filmu s následnou diskusí

Info o filmuPo celý rok nám jídlo prochází talířem a zároveň mění svět. Jídlo tradičně představovalo pokušení pro naše smysly a zároveň společenskou událost, zdegenerovalo však v současnosti na pouhou otázku svědomí? Za jakých podmínek se vyrábí? Rybí velkochovy znečišťují životní prostředí, divoké lesy se kácejí, aby udělaly místo pastvinám a také sójové boby mají svou odvrácenou tvář: vedou k nedostatku vody v zemích svého původu. Chceme-li být odpovědnými spotřebiteli, musíme si proklestit cestu minovým polem morálních voleb a dilemat. Nenechte si ujít tento film nizozemského režiséra Walthera Grotenhuise.