Návštěva expertů FAO na MENDELU

22. 6. 2017
Členové incomingové mise expertů z FAO z Regionální kanceláře v Budapešti navštívili naše pracoviště.

Ve čtvrtek 22.6. navštívili v doprovodu pracovníků MZe Zahraničně obchodní spolupráce Ing. Michala Kulíka, stálého představitele ČR při FAO Josefa Špánika a obchodního rady v Budapešti pana Vladimíra Randáčka experti z Food and Agriculture organisation (FAO) z Regionální kanceláře v Budapešti, pan Vladimir Rakhmanin, FAO Assistant Director- General for Europe and Central Asia, pan Goran Stavrik, Senior Field Program Officer, a.i.; a paní Darya Alekseeva , Regional Partnership Development Officer.

Za MENDELU se jednání účastnili proděkan AF Ing. Daniel Falta, Ph.D., proděkan ZF Ing. Ivo Ondrášek, Ph.D., proděkan FRRMS Prof. MVDr. Ivo Pavlík, Ph.D. a Ing. Alice Kozumplíková Ph.D.
Hostem setkání byli i zástupci firmy GeoTest Brno, jmenovitě Mgr. Zdeněk Železný a Ing. Blanka Křivánková, Ph.D.

Návštěva expertů v ČR byla zaměřená na podporu českých firem a institucí při jejich zapojování do projektů v gesci této kanceláře v zemích Východní Evropy, Západního Balkánu, Kavkazského regionu a Střední Asie. Vzhledem k tomu, že s firmou GeoTest Brno aktivně spolupracují na zahraničních projektech hned tři univerzitní součásti (AF, LDF, ZF) byli jsme požádáni o společné představení fungujícího spojení české firmy a instituce.

Po společném obědě se delegace odebrala do budovy Mendelova pavilonu M, kde probíhala další jednání. V úvodu proděkan Falta ve své prezentaci seznámil zúčasněné s Mendelovou Univerzitou v Brně a jejím výukovým a experimentálním vybavením. Na jeho prezentaci navázala Dr. Křivánková a představila společnost GeoTest a v minulosti i současnosti řešené projekty společně s MENDELU v zemích jako jsou například Etiopie, Zambie či Bosna a Hercegovina. V závěru vystoupil Prof. Pavlík a seznámil přítomné především se studentskými projekty v mimoevropských zemích. 

Po diskusi se skupina odebrala na prohlídku pracoviště Oddělení Rybářství a hydrobiologie (AF), kde je přivítal vedoucí oddělení Prof. Mareš.

Věříme, že se expertům FAO u nás líbilo a že se na nás v budoucnu tato prestižní organizace obrátí při řešení dalších projektů. 

FAO FAO

FAO FAO

Více aktualit

Všechny aktuality