Podcast V zorném poli představil výzkumy, studentské soutěže i zahraniční výjezdy

19. 12. 2023

Od letošního roku vydává Agronomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně nový podcast s názvem V zorném poli. Jeho cílem je odlehčenou formou představit témata z univerzitního prostředí, aktuální výzkumy z oblasti nejen udržitelné produkce potravin a přiblížit dopady vědecké práce na každodenní život společnosti.

Podcastem provází absolventka Agronomické fakulty Ivana Koláčková a studentka doktorského programu Výživa a krmení zvířat Barbora Smolková. V prvním roce fungování připravily moderátorky celkem osm epizod podcastu.

Společně s hosty se zaměřily na činnost univerzitního pivovaru JOHANN, změnu klimatu a monitoring sucha, trendy v oblasti léčivých rostlin nebo podporu udržitelného chovu sladkovodních ryb v Česku. Ve speciálních epizodách se věnovaly také soutěži MENDELU Ph.D. talent, možnostem zahraničních výjezdů pro studenty a soustředily se i na fungování fakultního akademického senátu nebo na plánované oslavy 105. výročí založení Mendelovy univerzity v Brně.

Poslední epizoda roku 2023 vyšla dnes. Na ni naváže v únoru – začátkem letního semestru – díl věnovaný jubilejnímu 50. ročníku konference Ingrovy dny.

Přehled epizod v roce 2023:
  1. Tomáš Gregor: O pivu na pivu
  2. Eliška Birgusová: MENDELU Ph.D. talent a elektrochemická detekce estrogenu