Studentky z Agronomické fakulty uspěly v projektu Brno Ph.D. Talent

15. 2. 2018
Doktorandky Ing. Barbora Tesařová a Ing. Markéta Charousová z Agronomické fakulty získaly stipendium na svůj výzkum v rámci soutěže Brno PhD Talent.

Přivést a udržet v jihomoravské metropoli špičkové vědce je dlouhodobým cílem brněnských radních. Mezi priority města Brna tak patří podpora talentů v přírodovědných a technických oborech, konkrétně v oblastech Life Sciences a IT, na které se program Ph.D. Talent zaměřuje. Za unikátním projektem Brno Ph.D. Talent, který se jinde na úrovni měst nevyhlašuje, stojí Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu. Tento program motivuje a podporuje talentované studenty k vědecké excelenci prostřednictvím stabilní finanční podpory. Projekt tak reaguje na nevyhovující podmínky doktorského studia v ČR. Projekt Brno Ph.D. Talent je ze sta procent financován z rozpočtu města Brna. 

Do posledního, sedmého ročníku soutěže Brno Ph.D. Talent přihlásilo své vědecké projekty 101 začínajících doktorských studentů. Zapojeny jsou čtyři brněnské univerzity: Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno. Uchazeč musí být zapsán v prvním ročníku doktorského studia na jedné z nich, národnost studenta nerozhoduje. V letošním ročníku Ph.D. Talent uspělo 25 mladých vědců, kteří po dobu tří let budou ke své doktorské práci dostávat stipendium 100 tisíc korun ročně. Mladým talentovaným vědcům tak Brno poskytne 9 milionů korun.

Více aktualit

Všechny aktuality