Na jakou kartu mám nárok?

Studentům prezenčního studia vystavuje Mendelova univerzita v Brně Kartu ISIC. Ta slouží jako průkaz studenta MENDELU a platí také jako mezinárodní studentský průkaz.

Studentům kombinovaného studia, kteří nemají nárok na získání karty ISIC, je vystavována Karta studenta MENDELU nebo karta ALIVE.

Prodej revalidačních známek ISIC (září 2022)

Jak zaplatím?

V Portálu studenta v aplikaci Objednávky si student sám vytvoří objednávku revalidační známky. Její cena je 250 Kč. Vytvořené rozhodnutí o platbě uhradí bankovním převodem nebo přes platební bránu.

Kde známku vyzvednu?

Vyzvednutí známky je možné až po provedení zápisu do ZS 2022/2023 a po potvrzení přijetí platby (v UIS). Známku si student vyzvedne v době úředních hodin u Ing. Dagmar Zlatohlávkové (dveře N1038).

2. týden3. týden4. týden
(výdej známek ve stanu před budovou C)
5. týden
po 12. 9. (9:45-12:00)po 19. 9. (9:00-12:00)po 26. 9. (9:45-12:00)
út 6. 9. (9:45-12:00, 12:45-14:00)út 13. 9. (9:45-12:00, 12:45-14:00)út 20. 9. (9:00-12:00, 13:00-14:00)út 27. 9. (9:45-12:00, 12:45-14:00)
st 7. 9. (9:45-12:00)st 14. 9. (9:45-12:00)st 21. 9. (9:00-12:00)
čt 29. 9. (9:45-12:00)

Další informace

• V rámci přijímacího řízení v aplikaci e-navratka v UIS si budoucí student zvolí typ požadované karty a následně se mu zobrazí informace o úhradě za požadovaný typ karty.
  • V případě, že si požadovanou kartu v aplikaci e-navratka budoucí student nevybere, po zápisu do studia si v systému v UIS v Portálu studenta v aplikaci Objednávka požadovaný typ karty objedná a následně provede úhradu dle instrukcí.

• Platnost karty je časově omezená, od 1. 9. daného roku do 31. 12. následujícího roku.
  • Platnost ISIC karty můžeš každý rok jednoduše prodloužit pomocí holografické prodlužovací (revalidační) známky. Celková platnost ISIC karty je 5 roků.
  • Chceš-li mít aktuální informace o možných slevách spojených s tvým platným ISIC průkazem, registruj se na www.mujisic.cz.
  • Platný ISIC průkaz studenta MENDELU potvrzuje zápis do aktuálního akademického roku. Není-li karta platná, nelze ji využít v místech, kde je nutné kartou „pípnout“.
  • V dalších ročnících studia se ISIC karta prodlouží nalepením holografické prodlužovací (revalidační) známky. Jedná se o přelepku s logem ISIC a vyznačeným koncem platnosti.
  • Student si v Portálu studenta v aplikaci Objednávka objedná REVALIDACI KARTY a následně provede úhradu dle instrukcí.
  • Studijní referentka mu po on-line úhradě prodlužovací známku vydá na studijním oddělení a také aktualizuje platnost karty v UIS.
  • Prodloužení průkazu se pak přenese do národní databáze platných ISIC/ITIC/ALIVE průkazů, která slouží pro ověření platnosti ISIC u poskytovatelů slev.

V rámci univerzity:

• ke stravování v menze – po vložení finanční částky na kartu i k úhradě stravy,
  • ke službám Ústřední knihovny a Informačního centra (půjčování knih, skript) – kartu je nutné v knihovně aktivovat,
  • ke vstupu do prostor (učeben) chráněných přístupovým systémem, do kterých má student oprávněný přístup,
  • při vstupu na koleje MENDELU, přičemž na zadní straně karty je nalepen symbol příslušných kolejí, pokud je tam student ubytován,
  • ke vstupu do arboreta, které není jen skvělým místem pro poučení v oblasti botaniky ale i tichým úkrytem, kde se studuje doslova samo. Dá se jím také pohodlně zkrátit cesta z hlavního komplexu budov na Fakultu regionálního rozvoje a mezinárodních studií a zpět.

Mimo univerzitu:

• k zakoupení zlevněného jízdného nejen v městské a vnitrostátní dopravě, ale i ve světě,
  • k uplatnění slev v rámci ČR i v zahraničí. Jejich soupis najdeš na www.isic.cz.