Prezentace AF MENDELU na FLOŘE OLOMOUC

11. 8. 2020
Rostliny pod mikroskopem - téma, kterým jsme se letos prezentovali ve Vědeckém pavilonu H
 
Na letošní letní Floře Olomouc 2020 AF MENDELU přiblížila návštěvníkům svět botaniky a rostlin ve Vědeckém pavilonu H, v rámci oblíbené vědecko-výzkumné laboratoře pod názvem Rostliny pod mikroskopem
 

Ve čtvrtek a pátek připravil Ústav biologie rostlin expozici „KOPŘIVA – (NE)TRADIČNÍ BYLINA BUDOUCNOSTI“, která poukázala na široké spektrum využití tohoto podceňovaného plevele s obrovským, i když tak trochu nedoceněným, potenciálem. Návštěvníci se mohli dozvědět, jak mohou vědecké metody pomoci se správným pěstováním kopřiv pro konkrétní účely jejího využití. Díky mikroskopu zjistili „proč kopřiva pálí“ a kde najdou „kopřivové vlákno“. Demonstrován byl i celý postup kultivace kopřiv z přírody přes laboratoř zpátky na pole.

Víkendový program připravil Ústav agrochemie, půdoznalství, mikrobiologie a výživy rostlin interaktivní expozicí „I ROSTLINY POTŘEBUJÍ JÍST“, kde byly představeny nejmodernější zásady správné výživy rostlin, příjmu živin rostlinami a jejich působení v rostlině a uvidíte ukázky rostlin s projevy nedostatečné výživy. 

 

Postřehy z FLORY OLOMOUC:
{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=1704)}
(Fotografie: Tomáš Vyhnánek)


Televize Přerov, s. r. o.https://tvprerov.cz/2020/udalosti-z-kraje-21-8-2020/ (Flora čas (9.17-13.47). V rámci záběrů se dostalo i na pavilon H a prezentaci kopřivy (13.32-13.36))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více aktualit

Všechny aktuality