O funkci rektora MENDELU se uchází čtyři kandidáti

11. 10. 2021
O funkci nového rektora Mendelovy univerzity v Brně se uchází čtyři kandidáti, kteří vzešli z návrhového kola. O nové hlavě MENDELU rozhodne akademický senát na svém mimořádném zasedání 18. října 2021. Do té doby mají uchazeči předložit teze, kam chtějí univerzitu směřovat.

Z návrhového kola na jednotlivých fakultách a jednom vysokoškolském ústavu vzešlo celkem devět jmen, z toho čtyři kandidaturu přijali. Prostor pro přijetí kandidatury měli do pátku 8. října 2021 do 12:00 hodin. O pozici rektora, který nahradí v únoru Danuši Nerudovou, se aktuálně uchází prorektor a vedoucí Ústavu chemie a biochemie Agronomické fakulty Vojtěch Adam, prorektor Martin Klimánek z Lesnické a dřevařské fakulty, dále pak profesor z Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Otakar Holuša a ředitel Odboru informačních technologií Stratos Zerdaloglu.

Současná rektorka Danuše Nerudová byla také mezi navrženými kandidáty. Kandidaturu na další funkční období ale nepřijala, což avizovala již v předstihu. „To, co jsem si předsevzala, se podařilo splnit a nyní je tedy čas předat péči o univerzitu dál. Na mě čekají nové výzvy,“ uvedla Nerudová.

Zveřejnění tezí jednotlivých kandidátů je naplánované na 12. října. O novém rektorovi se rozhodne 18. října. Jednotliví kandidáti se nejdříve od 13:00 hodin představí akademické obci, následovat bude samotná volba.

Více aktualit

Všechny aktuality