Jihomoravské dožínky v Hodoníně

30. 8. 2020
V neděli 30. 8. jsme se prezentovali v Hodoníně

 

Letošní dožínkové slavnosti se uskutečnili v neděli 30. 8. 2020 v Hodoníně.

Venkovské tradice spojené s prezentací regionálního zemědělství slibují bohatý program pod širým nebem plný zábavy a inspirace.

Součástí slavností byl tradiční dožínkový průvod městem, jarmark lidových řemesel a dožínkový trh, ukázka hospodářských zvířat a zemědělských strojů, chovatelská výstava i prezentace regionálních minipivovarů a vinařů. V rámci akce byly také oceněny regionální potraviny letošního ročníku Regionální potravina Jihomoravského kraje a Zlatá Chuť jižní Moravy a poprvé také udělování titulů Mistr rukodělné výroby.

Agronomická fakulta MENDELU se prezentovala hlavně zemědělskými a potravinářskými disciplínami. Děti si u našeho stánku mohli například vyzkoušet senzorické hodnocení potravin (na základě pohledu – barvy, vůně a dotyku) a byly pro ně připraveny drobné odměny.

Připravili jsme pro vás také novinku! Na našem stánku jste si mohli zakoupit extrudované chlebíky „natural“ nebo Agrotyčky s příchutí cibule, vyrobené na bázi bezpluchého ječmene odrůdy AF Cesar s vysokým obsahem beta-glukanů.

 

Více aktualit

Všechny aktuality