Naši absolventi se na trhu práce neztratí

6. 1. 2020
Zaměstnavatelé osloví studenty MENDELU na Kariérním dni 18.3.2020

Kariérní den MENDELU vznikl z potřeby více propojit studium a praxi. Cílem je zprostředkovat studentům a absolventům kontakt se zaměstnavateli a nabídnout jim pracovní příležitosti, možností stáží a praxí a další možnosti spolupráce s aplikační sférou.

Letos se bude Kariérní den konat nově v prostorách v Kampusu MENDELU – budova X.

V čem tkví největší výhody kariérního dne?

Studenti mají možnost udělat pro sebe NĚCO NAVÍC – na živo se potkats odborníky z jejich oboru, budoucími zaměstnavateli a díky osobnímu kontaktu poznat jejich firemní kulturu. Díky prvnímu kontaktu s vybranou firmou mohou vystoupit z davu anonymních životopisů a zvýšit tak své šance na získání praxe, stáže nebo zaměstnání.

Díky doprovodnému programu s kariérními poradci mohou studenti také vyladit svůj životopis, profil na LinkedInu nebo mají možnost zkusit si“ nanečisto“ jednání s potenciálním zaměstnavatelem.

Zaměstnavatelé mají možnost využít jedinečné příležitosti oslovit studenty ještě při studiu a domluvit si s nimi praxi, stáž, zadání závěrečné práce. Mají šanci oslovit absolventy a nabídnout jim konkrétní profesní uplatnění na konkrétních pracovních pozicích. Setkají se s nadanými a motivovanými studenty a absolventy, kteří mají zájem o další spolupráci, Zviditelní svoji společnost mezi studenty a absolventy.

Termín registrace pro vystavovatele běží již od 6. 1. 2020 a místa se plní velkou rychlostí.  Konec přihlašování je 7. 2. 2020.

Další informace najdete ZDE

Fotogalerie z Kariérního dne 2019

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=1523)}

Pokud nestihnete Kariérní den, nezoufejte! Myslíme na své studenty a absolventy celoročně. Proto v roce 2011 vznikl na Agronomické fakultě projekt AgroContact – jako podpora absolventům při hledání uplatnění na trhu práce. Od svého vzniku prošel AgroContact značným vývojem, který reagoval nejen na podněty našich studentů-absolventů, ale také firem-potenciálních zaměstnavatelů. Dnes tak mají studenti, absolventi a zástupci firem k dispozici jedinečnou platformu pro inzerci a vyhledávání nejen nových pracovních příležitostí, ale také stáží, brigád, vzdělávacích programů a dalších možností spolupráce.

Věříme, že kariérní centrum na Agronomické fakultě i portál pracovních příležitostí AgroContact budou v práci se studenty a jejich potenciálními zaměstnavateli účinným a efektivním nástrojem spolupráce.

Stránky Agrocontact můžete navštívit ZDE