Pot barley z produkce AF MENDELU oceněn Zlatým klasem

28. 8. 2018
Nový produkt Pot barley, který vznikl ve spolupráci AF MENDELU a společnosti Agrotest fyto, s.r.o., byl oceněn Zlatým klasem s kytičkou.

Pot barley, vyrobený společností PRO-BIO, obchodní společnost s.r.o., byl představen na 45. ročníku mezinárodního agrosalonu Země Živitelka 23. srpna 2018 v Českých Budějovicích. Výrobek, který je výstupem projektů Technologické agentury ČR a Ministerstva zemědělství, získal prestižní ocenění Zlatý klas s kytičkou. O design produktu se postaralo grafické studio XART s.r.o.

Potravina budoucnosti – Pot barley

Pot barley je vyroben z bezpluchého zrna české odrůdy ječmene jarního AF Cesar. Obsahuje beta-glukany, které přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Příznivého účinku je dosaženo už dávkou 3 g beta-glukanů z ječmene denně. Jedna porce (100 g výrobku) osahuje po uvaření 5,8 g beta-glukanů. Pro svoji energetickou hodnotu je výborným doplňkem stravy osob se zvýšenou fyzickou aktivitou. Pokud je sport vaším denním chlebem, zařaďte Pot barley do vašeho jídelníčku. Nejen, že zpestříte stravu o trochu opomíjenou obilovinu, svému tělu dodáte velkou dávku zdraví.

Od tradiční jitrnice až po sladkou kaši

Patří do kuchyně, kde rádi experimentujete. Dá se použít v receptech na sladko i na slano. Velmi oblíbené jsou receptury pro výrobu zdravých a lehce stravitelných salátů.

 

{FUNCTION[„po-modules-photogallery“](id=1334)}

 

Více aktualit

Všechny aktuality