Nastartujte vysněnou kariéru s Agronomickou fakultou MENDELU

6. 4. 2021
Příběhy našich studentů vás o tom přesvědčí. Současný svět čelí celé řadě nových výzev, které si žádají špičkové odborníky z nejrůznějších oblastí a je jen na každém z vás, kterou si vyberete a začnete si plnit své sny už během studia. 

Bc. Dominika Sokolová

  • Studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studijního programu, specializace Zootechnika.
  • Pracuje jako reprodukční specialistka v chovu ovcí a je současně zakladatelkou firmy Festada s.r.o., kde pomáhá chovatelům pomocí digitalizace zlepšovat přehled o chovaných zvířatech.

„K práci reprodukční specialistky jsem se dostala díky své bakalářské práci a dnes mohu být nepostradatelnou součástí české špičky v ovčáctví. K druhé pozici mi univerzita pomohla aktivním přístupem v pořádání podnikatelských kurzů, seminářů a soutěží. Bez podpory Mendelovy univerzity v Brně bych ani na jednu z pozic nedosáhla v tak nízkém věku, protože od začátku studia nám, jako studentům, poskytuje jen tu nejkvalitnější výuku s předními českými, ale i zahraničními odborníky, výjezdy, praktickou výuku, ale také podporuje mimoškolní vzdělání studentů. Studium celkově, kvalitní praxe, přístup vyučujících a možnost vzdělávat se nad rámec studijního plánu dělá z Mendelovy univerzity v Brně rozhodně první volbu budoucích zootechniků či šlechtitelů! Čerství absolventi AF MENDELU totiž nemají jen titul, ale také nespočet znalostí, zkušeností a certifikací, které jim zajistí možnost si na trhu práce svého budoucího zaměstnavatele vybrat a být profíky v oboru,“ dodává Dominika Sokolová.

  

 

Ing. Antonín Sapák  

  • Čerstvý absolvent studijního programu Zemědělské inženýrství se specializací Agrobyznys.
  • V průběhu magisterského studia započal svoji kariéru u společnosti P&L, spol. s.r.o., a to prostřednictvím zemědělské výstavy TechAgro Brno.
  • Nyní P&L, spol. s.r.o. zastává pozici Junior produkt manažer Bergmann, Elho, Wienhoff.

„Prosadit se v obchodování s technikou nebylo jednoduché, ale díky podpoře rodiny, kolegů a univerzity, se to podařilo. Škola mi umožnila dostat se pracovně na výstavu TechAgro a i nadále díky tvorbě rozvrhů se společností spolupracovat. Univerzita mě nejvíce podpořila v tom, že se mi dostalo všeobecného zemědělského vzdělání včetně náhledu do ekonomie. Díky tomu jsem se mohl v nové práci orientovat, nebyli mi cizí obecné informace ze zemědělské výroby, měl jsem celkový přehled. Studentům AF bych vzkázal, že jíst se musí a bude vždy a že volba práce v zemědělství je dobrá volba,“ sděluje Antonín Sapák.

 

Bc. Jiří Zhoř

  • Student 2. ročníku navazujícího magisterského studijního programu, specializace Fytotechnika.
  • Při studiu pracuje ve start-upovém projektu s názvem RostuTu, který společně s několika kolegy před rokem založili. Zaměřují se na indoor vertikální a hydroponické zemědělství.

„Začínat nový projekt v této nejisté době mělo své výhody i nevýhody. V České republice je však rostoucí poptávka po lokálních potravinách, což je trend, na který měla současná situace poměrně významný pozitivní efekt. Mohu z vlastní zkušenosti dodat, že absolventům Fytotechniky se otevírá opravdu široké spektrum uplatnění a zájem ze strany zaměstnavatelů je rovněž intenzivní. Zároveň oceňuji možnost realizovat se ve velice zajímavých výzkumech, do kterých je AF MENDELU zapojená. Univerzitě jsem také velice vděčný za její otevřenost k zahraniční spolupráci. V rámci bakalářského i magisterského studia jsem mohl získat studijní a pracovní zkušenosti ve 4 zemích světa, vše za finanční a administrativní podpory ze strany univerzity,” říká Jiří Zhoř.

 

Nyní máte možnost si podat přihlášku do bakalářského nebo magisterského studia AF MENDELU až do 30. dubna 2021! Veškeré podrobnosti k přihláškám a jednotlivým studijním programům a specializacím naleznete na: https://af.mendelu.cz/chcistudovat

Všechny Bc. studijní programy mají své ambasadory. Neváhejte se zeptat na cokoliv, co vás zajímá.

Více aktualit

Všechny aktuality