Science slam 12

17. 5. 2021
Šest vědců, šest vystoupení, dvě univerzity a jedno společné téma – GENETIKA.

Masarykova univerzita a Mendelova univerzita v Brně vyslaly své řečníky na jarní kolo Science slamu.

Šlechtění stromů, kočkovité šelmy nebo třeba právní stránka umělého oplodnění. To jsou jen některá z témat, která se objeví na Science slamu 12!  Tentokrát bude jeho provázejícím tématem GENETIKA a všechno co s ní (byť jen vzdáleně) souvisí.

Celá akce proběhne online v podobě videoprojevů. Každý týden se tak můžete těšit na nové vystoupení. Ta budete moct sledovat na Facebooku nebo Youtube. A na konci vás čeká hlasování, o vítězi totiž rozhodnete vy!

V úterý 18. 5. vystoupila jako první Mgr. Jarmila Krojerová, Ph.D. z Ústavu zoologie, rybářství, hydrobiologie a včelařství (AF).

Jarmila Krojerová

Dokumenty o exotických kočkovitých šelmách jsou populární, ale víte, že i v České republice žijí v přírodě dva druhy kočkovitých šelem? Je to rys ostrovid a kočka divoká. Dozvíte se, jakým způsobem probíhá výzkum těchto vzácných a skrytým způsobem žijících zvířat, a jak nám pomáhá proniknout do tajů jejich života a chování ochranářská genetika.