Začátek nového školního roku ve znamení vědy

4. 9. 2019
Navštivte Festival vědy na Dopravním hřišti Riviéra Brno v pátek 6. a v sobotu 7. září.

Ještě nemáte plán na první zářijový víkend? Přijďte se podívat spolu s vašimi dětmi, vnoučaty nebo mladšími sourozenci na Festival vědy, který proběhne v pátek 6. a v sobotu 7. září od 9 do 18 hodin na Dopravním hřišti Riviéra Brno. Vydáme se společně za dobrodružstvím vědy, techniky a historie.

Na Festivalu vědy pod taktovkou Hvězdárny a planetária Brno čeká na malé i velké návštěvníky zábavný a pestrý program. V kryté hale vás přivítá také stánek Agronomické fakulty a Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Těšit se můžete na poznávání zvířat, dojení s umělým vemenem, chytání ryb, zkoušku čichu, vyrábění vlastních butonků a virtuální realitu.

Kromě Mendelovy univerzity se představí dvě desítky vědeckých, technických a historických institucí, které se neberou příliš vážně a které vám poodhalí tajemství vědy. Zažijete cestu do vesmíru, chůzi po ne-newtonovské kapalině, obří Měsíc, výpravu do pravěku, rýžování zlata, tajemství genetiky nebo třeba jízdu na traktůrku.

hvezdarna.cz/festivalvedy