Zástupci šesti univerzit jihovýchodní Asie si virtuálně prohlédli Mendelovu univerzitu v Brně

19. 3. 2021
Od 9. do 12. března 2021 probělo na naší univerzitě v rámci projektu CDAE "Curriculum Develpoment of Agroecology" online studijní turné

Tým akademiků Ústavu aplikované a krajinné ekologie Agronomické fakulty MENDELU ve spolupráci s Oddělením mezinárodních vztahů a internacionalizace provedl své kolegy ze dvou vietnamských, dvou filipínských a dvou univerzit ze Srí Lanky virtuálně po kampusu a zařízeních Mendelovy univerzity v Brně. Na videích speciálně připravených pro tuto událost byly partnerské týmy akademiků seznámeny i se Školním zemědělským podnikem v Žabčicích, Školním lesním podnikem Masarykův les Křtiny a tematickými zahradami v Lednici. Program setkání ale nebyl jen pasivním pozorováním fungování studijního programu Agroekologie na MENDELU, naopak jednalo se o interaktivní výměnu informací, sdílení praktických a teoretických zkušeností a aktivní spolupráci na vytváření obdobných studijních programů na partnerských univerzitách.

Projekt CDAE si klade za cíl na partnerských univerzitách vytvořit a akreditovat magisterský studijní program Agroecology dle evropských standardů, který bude z velké části založen na akreditovaném studijním magisterském programu Agronomické fakulty „Agroekologie“.

Pro více informací: prof. Dr. Ing. Milada ŠťastnáÚstav aplikované a krajinné ekologie AF MENNDELU, mail: milada.stastna@mendelu.cz, tel:+420 545 132 459