Putovní pohár zůstává na AGRO !

10. 9. 2020
Tradiční Souboj zemědělských fakult se vzhledem k opatřením uskutečnit nemohl, tak se utkali "veteráni" vs. studenti

Vzhledem k stávajícím opatřením proti šíření Covid-19 nemohli na tradiční Souboj zemědělských fakult dorazit soupeři z Č. Budějovic, Nitry ani z Prahy. 10. 9. 2020 se spolu tedy utkali „Veteráni“ vs. studenti (kteří od května poctivě dvoufázově trénují).

Kdo myslíte, že vyhrál ?

První disciplínou byl volejbal, a to na 3 vítězné sety. Zprvu vyhrávali veteráni, vedení však dlouho neudrželi a najednou prohrávali 2:1. Zabrali a tento nepříznivý stav se jim podařilo srovnat na 2:2… Rozhodující set byl opravdu napínavý a dlouhé výměny občas střídaly artistické výkony. Nakonec těsně, ale přeci – zvítězili studenti.

Druhou disciplínou byl fotbal. Po prvním poločase to vypadalo pro studenty celkem černě, prohrávali už 3:0. Ale síla mládí se projevila a v několikrát nastaveném poločase (díky zakopnutému míči na střechu a rychlejší regeneraci mladého organismu) se podařilo studentům zdrcující náskok vyrovnat na stav 4:4. Následovaly tedy penalty, kde zkušenost hraničící s profesorstvím našich docentů nezaváhala a zvítězili veteráni.

S remízou by byli někteří (hlavně ti unavení) spokojení, ale mladá krev chtěla vyhrát. Co na plat – rozstřelem byla „pivní štafeta“, tři muži a jedna žena na každé straně.

A výsledek? Jednoznačně pro veterány, přeci jen zkušenost (a žízeň) se nezapře 🙂

Rekapitulace: veteráni 2 body, studenti 1 bod, zranění 0, zábava 10/10.

Podívejte se na záznam z volejbalového tréninku  nebo finálového souboje

P.S.: velká omluva za „veterány“ patří Anet a Žanet. Od začátku ctíme pravidlo, že jsou u volejbalu na hřišti vždy minimálně dvě ženy na každé straně, u fotbalu stačí jedna – – – tak jen tyto dvě velké sportovní naděje naše „staříky“ doplnily početně, nikoli věkově.