Univerzity v jihovýchodní Asii se inspirují na Agronomické fakultě

13. 2. 2020
Partneři z Vietnamu, Srí Lanky a Filipín plánují vytvořit a akreditovat ve svých zemích magisterský studijní program Agroecology.

Začátkem února proběhl ve Vietnamu zahajovací meeting projektu „Curriculum Development in Agroecology“, který si klade za cíl na partnerských univerzitách ve Vietnamu, na Srí Lance a Filipínách vytvořit a akreditovat magisterský studijní program Agroecology, který bude z velké části založen na akreditovaném magisterském programu Agronomické fakulty Agroekologie.

Za Mendelovu univerzitu se setkání zúčastnily prof. Dr. Ing. Milada Šťastná, vedoucí Ústavu aplikované a krajinné ekologie a institucionální koordinátorka Erasmus+ Ing. Michaela Menšíková, MSc., Ph.D. Mendelova univerzita je zodpovědná za obsahovou část projektu a její role je představit partnerům studijní program a způsob výuky u nás. Zástupci partnerských univerzit navštíví kampus MENDELU v Brně, v Lednici, školní statek v Žabčicích a Školní lesní podnik ve Křtinách na konci června 2020 v rámci své studijní cesty.

Projekt CDAE přispívá k budování dobrého jména univerzity v oblasti jihovýchodní Asie a zároveň by mohl otevřít nové možnosti výzkumné spolupráce s kvalitními institucemi v této oblasti.