Pamětní kuličky AF MENDELU

22. 7. 2019
Nestihli jste si ulovit pamětní kuličku z brněnského orloje v den založení univerzity 24. července?Nevadí 16.11. budete mít druhou šanci.

Letošní rok se nese pro Mendelovu univerzitu v Brně v duchu oslav 100. výročí jejího založení. Na počest tohoto významného výročí budou z brněnského časostroje na náměstí Svobody vypadávat speciální skleněné kuličky s logem výročí fakulty, které nejen Brňanům připomenou 100 let tradic vzdělávání v zemědělství, a to dokonce ve dvou termínech.

Poprvé se 13 pamětních kuliček objeví v útrobách časostroje právě v den založení univerzity tzn. 24. července. V tento den budou kuličky vypadávat od jedenácti dopoledne do jedenácti večer – vždy v celou hodinu.

Podruhé je sběratelé mohou získat 16. listopadu, což je termín zahájení prvních přednášek v akademickém roce 1919/20.