Agronomická fakulta MENDELU již sto let připravuje vysoce kvalifikované odborníky v celé škále studijních programů. Na Agronomické fakultě se zabýváme moderní zemědělskou produkcí včetně precizního zemědělství, šlechtěním rostlin, technologií potravin, aplikovanou genetikou, nanorobotikou, zefektivním léčby nádorových onemocnění, tématy souvisejícími se změnami klimatu a celou řadou dalších aktuálních problémů. Můžete se stát součástí našeho týmu a podílet se na výzkumu a vývoji metod, které budou mít dopad na zkvalitnění zemědělských procesů i lidského života.

Studium vás nadchne nejen svým zaměřením, ale také bohatou praktickou výukou. Znalosti budete získávat jak v lavicích, tak v laboratořích s moderním vybavením, ve sklenících, na školním zemědělském podniku, v jezdeckém klubu nebo v potravinářských poloprovozech - pivovaru, pekárně či poloprovozu na zpracování masa a mléka.

Díky širokým možnostem uplatnění se z vás může stát profesionální zemědělec, meteorolog, projektant vodních staveb, biotechnologický výzkumník, inspektor v potravinářství nebo třeba zootechnik. Pevný teoretický základ a důkladná praktická výuka vám skýtá bohaté možnosti seberealizace a splnění vašich profesních snů.

 

 
 
Aktuálně na AF MENDELU

Dne 20. 3. 2020 se uskuteční další ročník oblíbeného plesu Agronomické fakulty, tentokrát s přívlastkem „zlatý“.

Profesorka Milada Šťastná zahájila úvodní setkání prestižního mezinárodního projektu Horizon 2020.

Partneři z Vietnamu, Srí Lanky a Filipín plánují vytvořit a akreditovat ve svých zemích magisterský studijní program Agroecology.

V pondělí 24. února  2020 se od 9 do 11 hodin v učebně C01 uskuteční setkání akademické obce.

Na tuto akci je vyhlášeno děkanské volno.

Dny otevřených dveří na Agronomické fakultě přilákal vysoký počet zájemců o studium.

Odborný seminář na téma integrovaná ochrana rostlin se uskuteční 13. 2. 2020

Výzkum vědců z Agronomické fakulty ukazuje, že ne všechny stříbrné obaly musí být z hliníku.

Zajímá tě podnikání? Přihlas se do 9. 2. 2020.

Přihlaste se do soutěže se svým projektem k tématu potravin