Jak i rostlinolékař může pomáhat lidem

23. 4. 2021
Díky dobrovolnictví k nám promlouvají silné lidské příběhy a hluboké emoce, jako by se naše společnost stávala soudržnější a vnímavější. Navzdory různým oborům vzdělání nás spojuje jedno-boj s covidem a pomoc bližním.

,,Když celý svět bojoval v listopadu 2020 s pandemií Covid-19, naše rodina se loučila s babičkou, která po týdenním boji s nemocí Covid-19 v nemocnici bohužel zemřela. Těšila se na mou „inženýrskou“ promoci, když už se ta bakalářská nemohla kvůli opatřením proti pandemii uskutečnit. Zármutek ze ztráty milovaného člověka v momentě vystřídala solidarita a snaha pomáhat ostatním. Po zimním zkouškovém období jsem se přihlásila do Nemocnice Ivančice na výpomoc přetíženému zdravotnickému personálu. Jelikož nemám zdravotnické vzdělání, je mým úkolem zabezpečovat administrativní úkony spojené s očkováním vakcínou proti COVID-19. Při práci využívám i nabytých dovedností ze studia na naší univerzitě, jako např. práce s výpočetní technikou, kolektivní spolupráce, odpovědnost, samostatnost, ale také se učím novým dovednostem, které využiji v budoucím zaměstnání jako je práce ve vysokém pracovním nasazení, psychická zátěž či komunikace s lidmi,“ popisuje svoji novou pracovní zkušenost Bc. Vendula Hrubešová, studentka 1. ročníku navazujícího studijního programu Rostlinolékařství AF MENDELU.

Skloubit studium s takovým typem práce je možné jen s velmi vstřícným vedením nemocnice a skvělým týmem kolegů, kteří mají stejný zájem, a to bojovat s koronavirem SARS-Cov-2.

,,Ráda bych poděkovala všem z AF MENDELU za kvalitní studijní zázemí, zejména pak panu děkanovi, který mi, když se tuto skutečnost dověděl, napsal děkovný dopis a bylo mi umožněno s vámi svůj příběh sdílet,“ dodává studentka.

Pozn. redakce: Víte, co obnáší práce rostlinolékaře?

Studijní program Rostlinolékařství se primárně zabývá léčením rostlin, ale díky širokému záběru tohoto studijního programu je možné najít uplatnění v rozličných státních sektorech. Zdraví rostlin je přece stejně důležité, jako je zdraví lidí.