Pamětní kuličky AF MENDELU – letos podruhé

16. 11. 2019
Ulovte si v sobotu 16. listopadu svou skleněnou kuličku z brněnského orloje!

Letošní rok se na Mendelově univerzitě v Brně nese v duchu oslav 100. výročí jejího založení. Vysoká škola zemědělská v Brně byla založena 24. července 1919 a je tak nejstarší vysokou školou svého zaměření v České republice. A právě 16. listopadu byla zahájena první výuka na jednom ze dvou zakládajících odborů – hospodářském. Na počest tohoto významného výročí budou z brněnského časostroje na náměstí Svobody každou hodinu od 11 do 23 hodin vypadávat speciální skleněné kuličky s logem výročí Agronomické fakulty, které nejen Brňanům připomenou stoletou tradici vzdělávání v zemědělství. Je symbolické, že se tak stane den před Mezinárodním dnem studenstva a státním svátkem, kterým si připomínáme 30 let od Sametové revoluce.