Spolek KLAS AF pomáhal ženám z Mamma HELP

5. 4. 2019
Ve čtvrtek 4. dubna studenti ze spolků MENDELU podpořili akci LES PRO ŽIVOT

LES PRO ŽIVOT v Brně už čeká jen na první déšť!

Ve čtvrtek 4. dubna studenti MENDELU podpořili akci LES PRO ŽIVOT, na níž zasadily ženy z neziskové organizace Mamma HELP 500 malých doubků na jedné z pasek Lesnického parku Podkomorské lesy u Brněnské přehrady. Dub je symbolem síly, dlouhověkosti, naděje, proto si jej onkologické pacientky vybraly. Do Brna se jich sjelo přes 60, z celé České republiky.

Vysadit dubový les u Brněnské přehrady ženám umožnily Lesy České republiky, které poskytly sazenice i prostor. „Bez tohoto významného partnera by celý projekt Lesa pro život zůstal jen na papíře,“ říká Monika Chábek, koordinátorka brněnského centra.

„Jsme vděčné jim i dalším partnerům, kteří přispěli finančně na naše celostátní setkání i realizaci projektu. A poděkovala bych ráda také studentům Mendelovy univerzity v Brně, bez nichž bychom se ztvrdlou vysušenou zemí bojovaly podstatně déle. Všechny doufáme, že brzy zaprší a stromky se nám brzo zazelenají“.

Ženy, které překonaly rakovinu prsu, pomáhají si navzájem a věří, že síla, odhodlání a naděje je neopustí, si slíbily, že „svůj les“ budou co nejčastěji navštěvovat.

Projekt „Les pro život“ svou účastí podpořily Spolek absolventů, přátel a studentů Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně (KLAS AF) a Spolek posluchačů Lesnické a dřevařské fakulty (SPLDF). Je symbolické, že se spojili studenti dvou zakládajících součástí naší univerzity, které začaly psát společný příběh již před 100 lety a budou psát další příběh – příběh života.

Fotografie z celé akce naleznete zde.

KlasAF a SPLDF