Výstava sukulentů a jiných exotických rostlin

1. 9. 2020
Sukulenty se v průběhu evoluce adaptovaly k nepravidelným srážkám a vyšším teplotám tedy změnám, které v současnosti začínáme stále více pociťovat. Na tradiční výstavě sukulentů, kaktusů a jiných exotických rostlin, která začne 4. září v 9 hodin v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity a potrvá do 11. září se návštěvníci mohou s těmito rostlinami blíže seznámit. Spolupořadatelem výstavy jsou vědci MENDELU.

Odborníci představí zájemcům sukulentní rostliny z celého světa. „Letošní výstava je věnována zástupcům rodu Aloe a jejich léčivým účinkům,“ uvedl za pořadatele Pavel Hanáček z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Návštěvníci uvidí sukulentní rostliny různých čeledí: kromě zástupců aloe také pryšce, živé kameny, kaktusy nebo stapelie. Celkem vystaví specializovaní pěstitelé z Česka ve spolupráci s odborníky z botanické zahrady na 500 rostlin. „Akce je vhodná i pro školní třídy a přítomní pořadatelé poskytnou zájemcům pěstitelské rady a pro skupiny zajistí průvodce výstavou,“ uvedl Hanáček.

Vstupenka na výstavu sukulentů umožní prohlédnout si také všechny skleníky botanické zahrady. V sobotu 5. září se pak v areálu Přírodovědecké fakulty MU, Kotlářská 2, Brno uskuteční také burza fosílií a setkání jejich sběratelů.

Kontakt pro bližší informace: doc. Ing. Pavel Hanáček, Ph.D., vedoucí Ústavu biologie rostlin AF MENDELU, tel.: 770 181 986