Mistrovství České republiky v orbě

25. 9. 2019
aneb "ORBA STOLETÍ" první říjnová sobota patřila oráčům a fanouškům orby.

V sobotu 5. října 2019 se uskutečnil již 46. ročník tradičního Mistrovství České republiky v orbě, mimo jiné je to 17. ročník v orbě koňmi a 9. ročník v orbě historickou technikou. Soutěž pořádá Společnost pro orbu ČR, z.s. ve spolupráci s Agronomickou fakultou Mendelovy univerzity a Jihomoravským krajem na pozemcích Školního zemědělského podniku v Žabčicích v katastru obce Přísnotice. V tomto významném roce, kdy Agronomická fakulta i celá univerzita slaví kulaté jubileum, je Mistrovství ČR v orbě důležitou součástí stoletých oslav.

V pátek 4. října celý den probíhal oficiální trénink přihlášených oráčů a večer došlo ke slavnostnímu losování parcel. V sobotu od 10 hodin soutěžící již naostro předvedli s velkou mírou soustředění a nemalou námahou své nejlepší výkony a představí tak publiku svůj ušlechtilý koníček v tom nejlepším světle.

Na odbornou i širokou veřejnost čekala nejen zajímavá podívaná, ale byl připraven také doprovodný program, který připravila Agronomická fakulta. Návštěvníci se mohli těšit na dýňobraní, drakiádu či jablečné speciality…… ačkoli díky dešti žádný z draků nevzlétl 🙂

Více si můžete přečíst ZDE.

Výsledková listina 46.ročníku MČR v orbě