Krásy české krajiny na letní Floře Olomouc

2. 8. 2019
Českou krajinu jako „národní klenot“ představí Flora Olomouc od 15. do 18. srpna 2019.

Srdečně Vás zveme na květinovou výstavu s doprovodnými trhy, která se uskuteční v polovině srpna v areálu a pavilonech Výstaviště Flora Olomouc ve Smetanových sadech. Hlavní expozice v pavilonu A autorky Pavlíny Švecové s názvem „Česká krajina“ vznikla ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ a Agronomickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně u příležitosti 100. výročí založení univerzity.

Účastníci Flory si budou moci připomenout historii fakulty, ale také se mohou ponořit hlouběji do její současnosti. Děkan Agronomické fakulty doc. Ing. Pavel Ryant zahájí celou letní Floru Olomouc a pokřtí novou odrůdu slunečnice. Svou přednáškou na téma 100 let výročí Agronomické fakulty pak zahájí odborný doprovodný program na podiu v pavilonu A. V rámci dalšího programu se návštěvníci dozvědí vše zajímavé o léčivkách, plodinách i jejich škůdcích či opylovačích.

Podtitulem letošního ročníku je „Léčivá síla semen“, návštěvníci se mohou těšit například na ukázku studentů AF MENDELU, kteří předvedou zpracování zemědělských plodin, jako lisování olejů ze semen. K odpočinku a lenošení budou sloužit polštáře naplněné plody a semeny léčivek. K vidění bude také destilace vodní parou a pro nejmladší návštěvníky výstavy je připraveno naučné poznávání zemědělské komodity nebo „bosá stezka“.

Na galerii pavilonu A bude možné zakoupit předměty s logem Agronomické fakulty. Pro filatelisty jsou připraveny známky ke 100 letům Agronomické fakulty a bude možné zakoupit quinou z české produkce a pšeničné kroupy vysoké nutriční kvality, které vyhráli několik ocenění.

Těšíme na setkání s bývalými absolventy fakulty, současnými i budoucími studenty i s širokou veřejností.

Místo konání: Výstaviště Flora Olomouc, pavilony A, B, C, E, G, H, oranžerie a Smetanovy sady
Doba konání: 15. – 18. srpna 2019, denně od 9 do 18 hodin

Více informací ZDE