Expozice Agronomické fakulty na Národní výstavě HZ

24. 4. 2019
Pokřtili jsme knihu „Století Agronomické fakulty“!

V letošním roce slaví Mendelova univerzita v Brně a s ní i Agronomická fakulta 100 let od svého založení. Takové výročí je příležitostí k oslavám, společenskému setkávání a vzpomínání s přáteli a kolegy. Je jistě i dobrým důvodem k vydání knihy plné fotografií, dokumentů, rozhovorů a vzpomínek.

Rádi bychom Vás proto pozvali na Expozici Agronomické fakulty, kterou můžete navštívit od 12. do 15. května 2019 na brněnském výstavišti v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat (více informací zde: https://www.bvv.cz/narodni-vystava-hospodarskych-zvirat-brno/).

V den zahájení výstavy, tj. 12. 5. jsme ve 12 hodin v pavilonu F pokřtili za přítomnosti pamětníků, absolventů, studentů a vedení fakulty knihu „Století Agronomické fakulty“. Kniha je koncipovaná jako stručný chronologický přehled století Agronomické fakulty. Na 140 stranách je soustředěn fotograficky zdokumentovaný základní přehled historických událostí fakulty, který vznikl díky spolupráci a ochotě jednotlivců i ústavů podělit se o fotografie a vzpomínky, jež shromáždily v průběhu uplynulé doby. Součástí publikace je rovněž 18 rozhovorů s pamětníky, kteří spoluvytvářeli historii naší fakulty. Knihu je možné do středy 15. 5. zakoupit přímo na BVV v Expozici Agronomické fakulty v pavilonu F (stánek 030) za příjemnou cenu 290 Kč.

Po dobu trvání Národní výstavy hospodářských zvířat pro Vás bude k dispozici posezení v příjemné kavárně naproti našemu stánku, budete si moci prohlédnout i výstavu fotografií, dokumentů a předmětů z historie i současnosti fakulty, videoprojekci z areálu univerzity atd. Také bude příležitost k neformálnímu setkání se všemi, kterým AF nějakým způsobem zasáhla do života ať už v podobě studia, zaměstnání nebo formou profesní spolupráce.

Veškeré informace o události, kontakty, ale i nákup vstupenek naleznete v odkazu zde.