AF MENDELU na veletrhu Gaudeamus

15. 10. 2018
Veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání

Promluvit si přímo se studenty jednotlivých fakult a poptat se na zkušenosti s přijímacími zkouškami a přihláškami budou mít zájemci o studium na Mendelově univerzitě v Brně na veletrhu GAUDEAMUS. Ten začíná v úterý 23. října v Brně a potrvá na brněnském výstavišti až do pátku. Stánek MENDELU najdete v pavilonu V pod číslem 57.

„Studenti se dozví vše ohledně studia, přihlášek, dnů otevřených dveří fakult. Představíme i vědecká témata spjatá s naší školou a jejími fakultami. Studenti si mohou vyzkoušet například harvestor a virtuální brýle,“ uvedla vedoucí PR oddělení MENDELU Jiřina Studenková. Studovat na Mendelově univerzitě ale neznamená jen se učit. Škola nabízí i spoustu volnočasových aktivit. Ochutnávkou tak budou veslařský trenažéry a řada soutěží.

Na brněnském Gaudeamu budou studenti vybírat z nabídky 438 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult, vyšších odborných škol a jiných vzdělávacích institucí. Na veletrhu budou zastoupeny univerzity a vysoké školy ze čtrnácti zemí světa. Zahraniční vystavovatelé přijedou z Velké Británie, Číny, Dánska, Slovenska, Nizozemí, Švýcarska, Francie, Německa, Singapuru, Švédska, Slovinska, USA a Španělska. V roce 2018 se veletrhu Gaudeamus zúčastní rekordních 172 vzdělávacích institucí ze zahraničí.

„Mendelova univerzita je nestarší vzdělávací institucí tohoto typu v České republice. Pro studenty může být zajímavé, že ti, kteří k nám v příštím roce nastoupí, zažijí oslavy sto let univerzity,“ dodala Studenková. Stánek univerzity č. 57, v pavilonu V bude otevřený od úterý do čtvrtka od 8:00 – 16:00 hodin, v pátek od 8:00 do 14:00 hodin.