Výstava historických dokumentů a předmětů v prostorách budovy C - oficiální zahájení oslav 100. výročí na AF

4. 2. 2019 - 31. 12. 2019

V pondělí 4. 2. 2019 od 14:00 proběhlo ve vestibulu budovy C slavnostní zahájení oslav 100. výročí založení naší univerzity na Agronomické fakultě.

Akce byla spojená s podpisem smluv o spolupráci s partnery, proběhlo představení programu oslav, a byla k vidění vernisáž výstavy historických fotografií a předmětů.

Výstava století v Technickém muzeu v Brně

18. 6. 2019 - 30. 9. 2019

Výstavu zahájíme vernisáží 17. 6. 2019.

V Technickém muzeu v Brně budou vystaveny předměty, tiskoviny a fotografie, včetně interaktivních didaktických pomůcek, které jste neměli možnost vidět na výstavě "v budově C" Agronomické fakulty ani na květnovém setkání na Expozici Agronomické fakulty v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat na BVV.

Dožínky

1. 9. 2019

Agronomická fakulta vypraví část dožínkového průvodu s alegorickými vozy k úřadu JMK na Žerotínově náměstí a zapojí se do hlavního průvodu na Mendlovo náměstí. Zde mimo jiné proběhne instalace největšího dožínkového věnce v ČR za pomocí široké veřejnosti a jeho zdobení. O tom, jestli je věnec opravdu největší v ČR rozhodnou komisaři z agentury Dobrý den Pelhřimov. V případě, že ano, bude učiněn záznam do knihy rekordů.

V sobotu 31. 8. 2019...

Orba století

5. 10. 2019

Mistrovství ČR v orbě v areálu ŠZP Žabčice v Přísnoticích. Akce pro odbornou, ale i širokou veřejnost, AF doprovodný program v podobě dýňobraní, jablečných specialit a propagačního stánku.

Vánoční jarmark století aneb Vánoce s vědou

30. 11. 2019

Vánoční jarmark bude poslední akcí roku oslav. Podobně jako o Velikonocích se setkáme v areálu univerzity na tradičním farmářském trhu doplněném o vědecká zastavení, zábavným programem a s vánoční atmosférou.

KALENDÁRIUM AKCÍ ROKU 2019

Datum    Akce

Leden  25. 1.      Promítání filmu Straws
propagace oboru Odpadové hospodářství