Výstava historických dokumentů a předmětů v prostorách budovy C - oficiální zahájení oslav 100. výročí na AF

4. 2. 2019 - 31. 12. 2019

V pondělí 4. 2. 2019 od 14:00 proběhlo ve vestibulu budovy C slavnostní zahájení oslav 100. výročí založení naší univerzity na Agronomické fakultě.

Akce byla spojená s podpisem smluv o spolupráci s partnery, proběhlo představení programu oslav, a byla k vidění vernisáž výstavy historických fotografií a předmětů.

Ples století AF

Dnes

Již pátý ples Agronomické fakulty konaný v novém tisíciletí by se dal označit rovněž jako "tradiční". Tradičně na stejném místě, tradičně s bohatým rautem, fotokoutkem a zábavou.

Tentokrát tématicky zavzpomínáme jak tomu bylo před sto lety v dobách, kdy se v Černých Polích začínalo vyučovat zemědělství.

Velikonoční jarmark století aneb Velikonoce s vědou

13. 4. 2019

Bohatý program na hlavním pódiu, kde budou probíhat rozhovory, přednášky, vystoupení, ale také interaktivní dílničky – 6 zastavení s AF, naučná stezka, farmářské trhy (možnost nákupu potravin, květin, tradičních výrobků od lokálních výrobců), doprovodný program – fotokoutek, zvířata ze ZOO, stříhání ovcí, výstava zemědělské techniky a další.

Setkání u příležitosti Národní výstavy hospodářských zvířat na brněnském výstavišti

12. 5. 2019 - 15. 5. 2019

12. 5. 2019 od 12 hodin

Křest knihy "Století Agronomické fakulty" věnované 100. výročí založení fakulty (BVV, pavilon F)

Sraz všech absolventů naší univerzity

15. 6. 2019

Vůbec první setkání všech absolventů MENDELU (MZLU, VŠZ v Brně) v areálu univerzity (Zemědělská 1).

Výstava století v Technickém muzeu v Brně

17. 6. 2019 - 6. 9. 2019

Výstavu zahájíme vernisáží 17. 6. a bude probíhat dokonce srpna 2019.

V Technickém muzeu v Brně budou vystaveny předměty, tiskoviny a fotografie, včetně interaktivních didaktických pomůcek, které jste neměli možnost vidět na výstavě "v budově C" Agronomické fakulty ani na květnovém Setkání století na BVV.

Dožínky

1. 9. 2019

Agronomická fakulta vypraví část dožínkového průvodu s alegorickými vozy k úřadu JMK na Žerotínově náměstí a zapojí se do hlavního průvodu na Mendlovo náměstí. Zde mimo jiné proběhne instalace největšího dožínkového věnce v ČR za pomocí široké veřejnosti a jeho zdobení. O tom, jestli je věnec opravdu největší v ČR rozhodnou komisaři z agentury Dobrý den Pelhřimov. V případě, že ano, bude učiněn záznam do knihy rekordů.

V sobotu 31. 8. 2019...

Orba století

5. 10. 2019

Mistrovství ČR v orbě v areálu ŠZP Žabčice v Přísnoticích. Akce pro odbornou, ale i širokou veřejnost, AF doprovodný program v podobě dýňobraní, jablečných specialit a propagačního stánku.

Vánoční jarmark století aneb Vánoce s vědou

30. 11. 2019

Vánoční jarmark bude poslední akcí roku oslav. Podobně jako o Velikonocích se setkáme v areálu univerzity na tradičním farmářškém trhu doplněném o vědecká zastavení, zábavným programem a s vánoční atmosférou.

KALENDÁRIUM AKCÍ ROKU 2019

Datum    Akce

Leden  25. 1.      Promítání filmu Straws
propagace oboru Odpadové hospodářství