Chcete studovat
na MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět

Prezentace výzkumných aktivit Ústavu biologie rostlin na akci "Setkání s vědci" v Opavě

29. 11. 2016 -

III. Setkání s vědci na téma Rostliny jako potraviny a zdroj energie, 14. 12. 2016, Masarykova střední zemědělská škola v Opavě.

Výzkumné aktivity Ústavu biologie rostlin AF (barevné pšenice, les ze zkumavky, konopí a detekce kontaminace v koření) představí veřejnosti Ing. Biljana Đorđević a Ing. Tomáš Vyhnánek.

Připraveny zde budou ukázky méně známých a netradičních plodin a výrobků z těchto plodin, výsledky šlechtitelských programů a další zajímavé výsledky výzkumu. Návštěvníci získají od přítomných odborníků z výzkumných ústavů a univerzit zajímavé informace o využití těchto netradičních polních a zahradních plodin nejen v kuchyni.

Součástí akce je prezentace surovin a produktů na bázi ječmene, vyvíjených v rámci řešení projektu Centra kompetence TA ČR č. TE02000177 s názvem  „Centre for Innovative Use and Strengthening of Competitiveness of Czech Brewery Raw Materials and Products“ (Centrum pro inovativní využití a posílení konkurenceschopnosti českých pivovarských surovin a výrobků).

Leták ke stažení