Velikonoční jarmark století aneb Velikonoce s vědou

100#toletí

Příběh velikonočního jarmarku

Již od pradávna byla půda naším hlavním zdrojem obživy. Průmyslovou revolucí začal postupný odklon od půdy k technice a příroda ustoupila do pozadí. Nástupem moderní civilizace lidé automaticky mířili pro potravu do obchodů a většina se nezamýšlela nad tím, odkud, v jaké kvalitě a co vlastně konzumuje. Na zemědělství se nahlíželo jako na něco neatraktivního / zbytečného.
Postupně se ale zemědělství, i díky současnému trendu zdravého životního stylu, dostává opět do popředí a nabírá druhý dech. Lidé se zajímají, odkud byly jejich potraviny dovezeny, jakého jsou složení, jak byly pěstovány či krmeny a jaké byly použity technologie na jejich výrobu. Zemědělství začíná být znovu objevováno, a všechny začíná zajímat, zda je současný způsob hospodaření udržitelný i do budoucna.

Naše univerzita již celých 100 let vychovává odborníky napříč zemědělskými, lesnickými a ekonomickými obory. Spolupracuje s řadou expertů nejen z České republiky, ale i z celého světa. Stále více podporuje a propaguje drobné farmáře, jejich výrobky a navrací se k tradicím.

Pojďte se tedy společně s námi znovu nadechnout a oslavit nejen naše stoleté výročí, ale především svátky jara, protože jaro je pro zemědělce vždy výzvou a začátkem nového života. Přijměte pozvání na náš 1. univerzitní velikonoční jarmark.

Představení akce pro prodejce / farmáře / řemeslníky
Rádi bychom oslovili pro účast na jarmarku především vás, výrobce regionálních produktů, prodejce z řad absolventů naší fakulty, držitele značky Regionální potravina, Zlatá Chuť jižní Moravy … a nabídli vám možnost prodávat a prezentovat zde své produkty. Tato akce pro vás může být také zajímavou příležitostí, jak se setkat s našimi odborníky, se svými kolegy, učiteli, nebo také spolužáky.
Účastnický poplatek je stanoven na 500 Kč/místo 3x3m vč. el. energie a stanu.

Ke stažení:
Představení a program Velikonočního jarmarku století
Přihláška k účasti na akci

Areál MENDELU

Mendelova univerzita v Brně

Sídlo fakulty: Zemědělská 1, Brno
Děkanát fakulty: budova C
Korespondenční adresa: Zemědělská 1/1665, 613 00 Brno, Česká republika
Telefon (děkanát): +420 545 133 001
Telefon (studijní odd.): +420 545 133 008
E-mail: agro (at) mendelu.cz
Web: af.mendelu.cz