Velikonoční jarmark století aneb Velikonoce s vědou

100#toletí

Bohatý program na hlavním pódiu, kde budou probíhat rozhovory, přednášky, vystoupení, ale také interaktivní dílničky – 6 zastavení s AF, naučná stezka, farmářské trhy (možnost nákupu potravin, květin, tradičních výrobků od lokálních výrobců), doprovodný program – fotokoutek, zvířata ze ZOO, stříhání ovcí, výstava zemědělské techniky a další.

Příběh velikonočního jarmarku

Již od pradávna byla půda naším hlavním zdrojem obživy. Průmyslovou revolucí začal postupný odklon od půdy k technice a příroda ustoupila do pozadí. Nástupem moderní civilizace lidé automaticky mířili pro potravu do obchodů a většina se nezamýšlela nad tím, odkud, v jaké kvalitě a co vlastně konzumuje. Na zemědělství se nahlíželo jako na něco neatraktivního / zbytečného.
Postupně se ale zemědělství, i díky současnému trendu zdravého životního stylu, dostává opět do popředí a nabírá druhý dech. Lidé se zajímají, odkud byly jejich potraviny dovezeny, jakého jsou složení, jak byly pěstovány či krmeny a jaké byly použity technologie na jejich výrobu. Zemědělství začíná být znovu objevováno, a všechny začíná zajímat, zda je současný způsob hospodaření udržitelný i do budoucna.

Naše univerzita již celých 100 let vychovává odborníky napříč zemědělskými, lesnickými a ekonomickými obory. Spolupracuje s řadou expertů nejen z České republiky, ale i z celého světa. Stále více podporuje a propaguje drobné farmáře, jejich výrobky a navrací se k tradicím.

Pojďte se tedy společně s námi znovu nadechnout a oslavit nejen naše stoleté výročí, ale především svátky jara, protože jaro je pro zemědělce vždy výzvou a začátkem nového života. Přijměte pozvání na náš 1. univerzitní velikonoční jarmark.

Na co se těšit?

Farmářský trh – přes 40 stánků s rozmanitou škálou produktů
– nákupy od oceněných výrobců značkou kvality
– masné produkty, pivo, víno, sýry, zelenina, čaje, oleje, pečivo, perníky, kraslice, bylinky, květiny…

Spoustu skvělého jídla
– ochutnávky i prodej výrobků Agronomické fakulty
– produkce masná, rybí, tekutá ;), sladká i pekařská
– pivní speciál z fakultního pivovaru

Zábavné aktivity nejen pro děti
– velikonoční naučná stezka pro malé i velké netradičně vědecky
– pletení pomlázek
– stříhání ovcí
– zvířátka ze ZOO
– zemědělská technika

Bohatý program na stage
– rozhovory s hosty, odborníky, farmáři
– vystoupení dětského folklorního souboru Ondrášek

Koncert na závěr dne
– hudební skupina Tomáš KOČKO & ORCHESTR (Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku. Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždějí Evropu od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových.)

Událost na FB

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Areál MENDELU

Mendelova univerzita v Brně